Jak podłączyć kamerę WIFI ZXTECH do sieci bezprzewodowej?

- Dlaczego po podłączeniu kamery WIFI do prądu nie mogę jej znaleźć na sieci? - jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, które słyszę od klientów. Dzieje sie tak, dlatego że większość sieci wifi ma ustawione hasło bezpieczeństwa. Po za tym w domu czy w pracy gdzie montujemy kamerę często się zdarza, że mamy więcej niż jedną sieć bezprzewodową. Niestety kamery nie mają jeszcze wbudowanej sztucznej inteligencji aby mogły same podjąć decyzję, do której sieci się podpiąć. Dlatego też musimy wykonać kilka podstawowych czynności:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest podpięcie kamery do routera, z którym ma się ona łączyć i podpięcie jej do prądu
 2. W kolejnym kroku uruchamiamy na komputerze program SEARCH TOOL w celu ustalenia adresu kamery jaki został jej nadany przez router. 
 3. Uruchamiamy przeglądarkę internet explorer i w pasku adresu wpisujemy adres kamery  z SEARCH TOOLa.
 4. Pobieramy wtyczke do oprogramowania kamery klkając na przycisk DOWNLOAD
 5. Restartujemy przeglądarkę i ponownie wpisujemy adres kamery. 
 6. Wybieramy język Polski, w którym będzie wyświetlało się menu i wpisujemy w polu Użytkownik: admin oraz w polu poniżej:  admin
 7. Zmianę hasła możemy zostawic na później, klikamy więc Afer 60 min
 8. Klikamy w przycisk Opcje na górze strony, a następnie Sieć ---> Ustawienia zaawansowane --->Wifi.
 9. Klikamy w przycisk Skanowanie, aby wyświetlić wszystkie dostępne sieci WIFI.
 10. Wybieramy sieć, do której kamera ma się podłączyć a następnie w polu Klucz wpisujemy hasło do sieci Wifi ---> schodzimy niżej i włączamy DHCP aby router nadał adres, po którym będziemy się łączyć do kamery kiedy już odłączymy ją od routera. Klikamy Zapisz.
 11. !!! Uwaga!!! jeśli nie zjeżdżamy w dół i nie widzimy przycisku zapisz należy zmienić rozdzielczość wyświtlania obrazu przytrzymując przycisk Ctrl na klawiaturze i kilkakrotnie naciskając klawisz minus. Można też użyć ustawień przeglądarki (pokazane w filmie). 
 12. Przechodzimy do innej zakładki. Po chwili wracamy spowrotem do Ustawień zaawansowanych/Wifi i sprawdzamy czy nadole pojawił sie nowy adres IP. 
 13. Wyłączamy DHCP. Odłączamy kabel sieciowy od routera i wpisujeny nowo nadany adres IP w pasku adresu przeglądarki. Po krótkiej chwili kamera łączy sie juz po wifi. Możemy odłączyć ją od prądu i zamontować we właściwym miejscu. 

 

 

 

 

Podłączanie kamery sieciowej przy użyciu nowego IPC Search Toola.