Jak podłączyć kamerę sieciową ?

Aby kamera IP Zxtech działała prawidłowo, należy podłączyć ją do sieci. Jeżeli posiadasz w swoim Routerze lub urządzeniu Switch port typu PoE, kamera IP Zxtech nie potrzebuje oddzielnego zasilania*​ i wystarczy ją podłączyć do wejścia PoE za pomocą kabla internetowego RJ45.

Jeżeli nie posiadasz urządzeń obsługujących metodę zasilania typu PoE - kamerę należy podłączyć do zasilania DC 12V o odpowiednim amperażu, oraz do urządzenia sieciowego (Router/Switch) odpowiednimi przewodami.

*​UWAGA: Nie wolno podłączać kamer nie obsługujących metody zasilania PoE bezpośrednio do kabla zasilającego typu PoE !​ Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że taka kamera ulegnie trwałemu i nieodwracalnemu uszkodzeniu !

Urządzenia może być podłączone bezpośrednio do komputera (PC) i sieci.

● Proszę użyć kabla sieciowego typu z przeplotem (RJ45) w celu podłączenia do komputera.

● Proszę użyć kabla sieciowego typu prosty (RJ45) w celu podłączenia kabla do Sieci. W celu podłączenia zasilania proszę zwrócić szczególną uwagę na napięcie i amperaż zasilacza - musi on być zgodny z wymaganiami urządzenia (patrz: naklejka na urządzeniu). Jeżeli Router lub urządze Switch wyposażone jest w port typu PoE, kamera IP Zxtech nie potrzebuje oddzielnego zasilania*​ i wystarczy ją podłączyć tylko do wejścia PoE za pomocą kabla internetowego RJ45.

UWAGA:

★ Przed podłączeniem zasilania proszę sprawdzić czy kabel zasilający nie jest uszkodzony.

★ Nie wolno podłączać kamer nie obsługujących metody zasilania PoE do urządzeń zasilających typu PoE !​ Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że taka kamera ulegnie trwałemu i nieodwracalnemu uszkodzeniu !

★ Nie wolno podłączać kamer do dwóch źródeł zasilania jednocześnie ! Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że taka kamera ulegnie trwałemu i nieodwracalnemu uszkodzeniu !

★ Nie wolno podłączać urządzenia do zasilaczy/innych urządzeń zasilających nie spełniających obowiązujących standardów, bądź odbiegających specyfikacją od specyfikacji kamery/rejestratora. Jeżeli takowe znajdują się w zestawie - należy używać wyłącznie zasilaczy dołączonych do urządzenia.

 

 Wyszukiwanie danych sieciowych i urządzeń za pomocą programu IP Search Tool.

★ Oprogramowanie można pobrać z naszej strony internetowej pod adresem: http://mzxglobal.pl/pliki_pobrania/

● Po uprzednim podłączeniu urządzenia należy uruchomić program IP Search Tool

IP Search Tool 1

● Podłączone urządzenia można wykryć przy użyciu przycisku Search (po podłączeniu urządzenia powinno ono pojawić się na sieci po ok. 90 sek.).

IP Search Tool 2

 

● Domyślne dane sieciowe kamery IP Zxtech to:

➢ Adres IP: 192.168.1.168

➢ Maska Podsieci: 255.255.255.0

➢ Brama Domyślna: 192.168.1.1

UWAGA: Należy porównać maskę podsieci oraz bramę domyślną kamery, z informacjami dotyczącymi naszej podsieci. Urządzenie znajdujące się w innej sieci może nie działać poprawnie.

 

 

Podłączanie kamery sieciowej przy użyciu nowego IPC Search Toola.