Jak zasilić system?

2341 Widoki  November 23, 2018

Planujesz zakup systemu CCTV i zastanawiasz się jak go zasilić?

Wszystko zależy od rodzaju urządzeń które wybierzesz.

W obecnych czasach istnieje kilka sposobów zasilania systemów monitoringu. Największą popularnością cieszą się instalacje na kablach UTP, w związku z czym poniższe wyjaśnienie będzie się tyczyło głównie takich sytuacji.

 Jednym jest zasilanie tradycyjne, czyli za pomocą zasilaczy podanie urządzeniom napięcia 12 V i odpowiedniego dla naszych urządzeń amperażu. Jeżeli decydujemy się na zasilanie naszego systemu w tradycyjny sposób do naszej kamery należy podpiąć oddzielnie kabel sygnałowy ( w przypadku kamer IP – do zwykłego switcha lub routera, w przypadku kamer analogowych czy hybrydowych do rejestratora ), a oddzielnie kabel zasilający.

Podlaczenie kamery

W systemach IP

Zasilenie kamery analogowej

W systemach analogowych

 zasilanie kamery IP


Drugim sposobem natomiast jest zasilanie POE, gdzie zarówno sygnał jak i zasilanie są podawane po jednym kablu, a napięcie wynosi 48V. W przypadku tego rozwiązania potrzebny jest nam switch POE lub rejestrator z wbudowanym już takim switchem. UWAGA ! : Należy pamiętać że urządzenia które nie mają informacji o możliwości zasilania poprzez POE mogą się spalić przy podaniu wyższego napięcia.

Zasilanie Kamera analogowa

W przypadku jeżeli mamy system monitoringu analogowy lub hybrydowy ( AHD, CVI bądź TVI ) a chcielibyśmy sobie oszczędzić plątaniny kabli możemy zastosować transformatory inaczej zwane tez konwerterami ( 1 transformator przy rejestratorze i jeden przy kamerze ) które umożliwią nam przekonwertowanie sygnału oraz zasilania i puszczenie ich po skrętce komputerowej.

zasilanie kamera ip rozgałęziacz POE

Jeżeli nasze kamery IP nie mogą być zasilane poprzez POE a chcemy mieć mniej kabli plączących się dookoła nas możemy zastosować rozgałęziacze POE, które montujemy (tak samo jak w poprzednim przypadku ) przy kamerze i przy rejestratorze.


Czy powyższy artykuł okazał się pomocny?
   Zadaj pytanie

Warunki & warunki

Nie ma żadnych treści dla terminów & warunków.
Zgadzam się z warunkami